ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH MATURALNYCH, POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PDF Drukuj
sobota, 30 kwietnia 2016 12:38

W piątek 29 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych i pożegnania absolwentów. Dzień ten był dla tegorocznych maturzystów dniem radości i satysfakcji, podsumowaniem ich ciężkiej pracy w murach Zespołu Szkół Nr 1. W uroczystości uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, Wychowawcy klas maturalnych, Nauczyciele, Rodzice wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców p. Grzegorzem Kamińskim, Maturzyści oraz uczniowie klas przedmaturalnych, którzy przygotowali akademię.

Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska, która odczytała listy gratulacyjne od Starosty Sokołowskiego Pana Leszka Iwaniuka i Senatora Rzeczpospolitej Polskiej Pana Waldemara Kraski. Po odczytaniu listów Pani Dyrektor podziękowała maturzystom za wspólnie spędzone lata, za każde dobre słowo oraz za wszystkie osiągnięcia i działania na rzecz szkoły. Życzyła również maturzystom powodzenia na egzaminie maturalnym, ale także właściwego wyboru dalszej dogi życia osobistego i zawodowego.

W imieniu wszystkich rodziców głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców Pan Grzegorz Kamiński, który pogratulował młodzieży tylu wspaniałych osiągnięć. Podziękował również absolwentom za wspaniałą postawę uczniowską, nauczycielom za ciężką pracę i ogromny trud, jaki włożyli w to, żeby bardzo dobrze przygotować uczniów do matury, a Dyrekcji Szkoły pogratulował tak wspaniałego grona absolwentów. Podziękował również Gabrysi Smolik – maturzystce, która pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Pan Grzegorz podkreślił, że w sposób szczególny Gabrysia wielokrotnie reprezentowała szkołę na zewnątrz, zawsze walczyła o to, by wszyscy uczniowie czuli się w szkole jak w domu.

Po przemówieniach maturzyści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrekcja, Przewodniczący Rady Rodziców i wychowawcy wręczyli nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania za trzy lub cztery lata nauki, za sukcesy i osiągnięcia w różnych dziedzinach oraz pracę w wolontariacie.

Następnie głos zabrał przedstawiciel maturzystów. W swoim przemówieniu porównał uczniowskie życie do kruchego mostu nad rwącą rzeką wiedzy. Podziękował wszystkim, którzy uwierzyli, że uczniom uda się przejść przez ten most na drugi brzeg, aż do matury, do otrzymania świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Podziękował Dyrekcji Szkoły, ale przede wszystkim Wychowawcom, którzy byli przewodnikami w pokonywaniu drogi na drugi brzeg.

Koledzy z klas młodszych przygotowali dla absolwentów podziękowania i życzenia. Przygotowali również drobne upominki i przekazali wraz ze słowami: „Powoli stajecie się kowalami własnego losu. Długopis i ołówek, które chcemy Wam podarować są symbolem ciężkiej pracy uczniowskiej. Niech zatem przyniosą Wam szczęście na egzaminie maturalnym, a przede wszystkim niech przypominają Wam chwile spędzone w tej szkole. Od dziś stajecie się częścią historii Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”.

Całość uroczystości uświetnił swoim występem szkolny zespół muzyczny Szara Band pod kierunkiem p. Bogusława Kwiatkowskiego oraz recytacje przygotowane przez przedstawicieli klas przedmaturalnych.

Drodzy Maturzyści życzymy Wam powodzenia na egzaminie maturalnym! Nigdy też nie zapominajcie o tym, co przeżyliście w ciągu lat nauki w murach naszej szkoły. Pamiętajcie, że jesteście Niepowtarzalnymi Skarbami! Nie zmarnujcie tego! Nie zmarnujcie skarbu Waszej młodości!

Przygotowała: Marta Stelmach