Warsztaty drukarskie PDF Drukuj
środa, 25 maja 2016 17:48

W dniu 24 maja 2016 klasa Ia wzięła udział w warsztatach drukarskich zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę w Sokołowie Podlaskim. Na początku spotkania przypomniano, skąd i z jakiego okresu pochodzi papier. Następnie uczniowie mogli zapoznać się ze sposobami powielania książek w różnych okresach czasu, zaczynając od najwcześniejszych, polegających na ręcznym przepisywaniu, po najnowocześniejsze sposoby drukowania. Po krótkim wstępie uczniowie przystąpili do samodzielnej pracy. Każdy miał możliwość pracować nad przygotowaniem ilustracji, a następnie przy pomocy głowicy i czcionek ułożyć tekst do druku. Okazało się to niełatwym zadaniem, ponieważ należało pamiętać, żeby czcionkę ułożyć w odbiciu lustrzanym.  Wszyscy, którzy poradzili sobie z tym zadaniem otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności drukarskie.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali Iwona Jakubowska i Witold Deoniziak.

Przygotowała: I. Jakubowska