Kolejne spotkanie w ramach projektu innowacyjnego „Dookoła świata” PDF Drukuj

25 maja 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyła się nietypowa lekcja, podczas której zaprezentowana została Irlandia.

W ramach projektu innowacyjnego „Dookoła świata” uczniowie klasy II F (technik logistyk) zaprosili kolegów z innych klas na lekcję, podczas której zaprezentowali przygotowane samodzielnie prezentacje dotyczące Irlandii jako kraju atrakcyjnego emigracyjnie dla młodych Polaków. Na wcześniejszym spotykaniu omawiana już była Wielka Brytania.

W swych prezentacjach uczniowie zawarli informacje na temat położenia, gospodarki, kultury, stereotypów i ciekawostek dotyczących tego kraju, które poparte zostały pięknymi zdjęciami, filmikami i muzyką irlandzką.

Na koniec uczniowie kl. II F rozdali przybyłym na spotkanie gościom testy, dzięki którym mogli oni sprawdzić swoją wiedzę o Irlandii.

Przygotowały: I. Góralczyk, M. Stelmach, M. Winczaruk, A. Bocian