Konkurs biologiczny rozstrzygnięty! PDF Drukuj

W dniu 16 maja 2016 roku grupa 31 uczniów ZS Nr 1 wzięła udział w IV Edycji Szkolnego Konkursu Biologicznego „Od genu do inżynierii genetycznej”. Jego celem było poszerzenie wiedzy z zakresu genetyki mendlowskiej i molekularnej oraz wykorzystania procesów i technik biotechnologicznych we współczesnej medycynie, rolnictwie i przemyśle. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z następujących klas:

klasa Ia-7 uczniów

klasa Ib-9 uczniów

klasa Is-4 uczniów

klasa Ih-9 uczniów

klasa IIIf-2 uczniów.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:

I miejsce -Mateusz Wytwer klasa IIIf -40pkt.,

II miejsce- Krystian Kulikowski klasa Ia -34 pkt.,

III miejsce –Dorota  Parafińczuk  klasa Ih-33  pkt.

Wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami konkursowymi dotyczącymi ciekawych, ale i trudnych zagadnień biologicznych bardzo dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną  wręczone podczas uroczystości  zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

Przygotowała: E. Gdula