RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

HALA SPORTOWA JUŻ OTWARTA PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W słoneczny, jesienny poranek 29 września 2016 roku odbyła się niecodzienna uroczystość otwarcia Hali Sportowej przy ZS Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Wymarzony obiekt powstał w zaskakująco szybkim tempie - w ciągu dwóch lat. Inwestorem budowy hali było Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim – organ prowadzący szkołę. Na początku uroczystości odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia pełnowymiarowego obiektu sportowego. Do przecięcia wstęgi zaproszono: Jego Ekscelencję Księdza Biskupa - Tadeusza Pikusa, Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu – Pana Mirosława Krusiewicza, Mistrza Olimpijskiego – Pan Piotra Małachowskiego, Prezesa Polskiego Związku Koszykówki – Pana Grzegorz Bachańskiego, Starostę Sokołowskiego – Pana Leszka Iwaniuka, Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego - Pana Jarosława Puściona, Wicestarostę Sokołowskiego - Panią Martę Sosnowską, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego – Pana Andrzeja Minarczuka, Dyrektora ZS Nr 1 – Panią Małgorzatę Baranowską, Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Barbarę Chendoszko i Przedstawiciela Społeczności Uczniowskiej – Sylwię Kulik.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Starosta Sokołowski – Pan Leszek Iwaniuk poprosił Księdza Biskupa o poświęcenie hali. Później uczczono minutą ciszy pamięć pana Krzysztofa Czarkowskiego – wielkiego orędownika budowy obiektu sportowego przy Zespole Szkół Nr 1. Kolejnym punktem uroczystości było powitanie wszystkich gości, a dokonali tego Starosta Sokołowski i Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego. Pan Starosta w przemówieniu podkreślił m. in. „Jestem bardzo dumny i pewnie wraz ze mną uczucie to ogarnęło również Panie i Panów Radnych, moich współpracowników, wykonawców i projektantów, a przede wszystkim młodzież szkolną i mieszkańców powiatu, którzy wiele lat oczekiwali na pełnowymiarową halę sportową. Cieszymy się z faktu, że ta wieloletnia inwestycja została ukończona. Jako pierwszy tego typu obiekt sportowy w Powiecie będzie służyć dla dobra mieszkańców, szczególnie dla rozwoju fizycznego młodzieży. Mam nadzieję, że stanie się ważnym centrum sportowym i kulturalnym naszego Powiatu”. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Jarosław Puścion, mówiąc: „Życzę sobie i naszemu środowisku, by nowo wybudowany obiekt przyczynił się do rozwoju kultury fizycznej i sportu i aby był terenem nie tylko sportowej rywalizacji, ale także miejscem spotkań i nawiązywania nowych przyjaźni i kontaktów w duchu sportowym”. Wicestarosta Sokołowski – pani Marta Sosnowska przedstawiła historię budowy tego pięknego obiektu. Następnie wręczono statuetki dla zasłużonych gości. Ważnym punktem uroczystości było podpisanie aktu przekazania użytkowania hali przez Starostę Sokołowskiego pana Leszka Iwaniuka oraz Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim – panią Małgorzatę Baranowską. Pani Dyrektor dziękując za przekazanie, powiedziała, że „nowo wybudowany obiekt będzie miejscem nie tylko realizacji podstawy programowej wychowania fizycznego podczas zajęć lekcyjnych, ale w dużej mierze będzie przestrzenią rozwoju uczniowskich pasji i zainteresowań”. Wdzięczna młodzież, w imieniu społeczności szkolnej, wręczyła bukiety kwiatów Panu Staroście, Panu Przewodniczącemu i Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu. Kolejny punkt programu to przemówienia gości. Wszyscy wyrażali wielką radość, że nowa hala stanie się centrum życia sportowego całego powiatu. Odczytano również listy gratulacyjne od Pana Waldemara Kraski – Senatora RP i Pana Marka Sawickiego – Posła na Sejm RP. Następnie wręczono statuetki Powiatowej Lidze Piłkarskiej. Wśród nagrodzonych byli uczniowie i absolwenci ZS Nr 1. Część artystyczno – sportową rozpoczęto w uroczystym tonie, od staropolskiego tańca Poloneza w wykonaniu młodzieży z ZS Nr 1, bo przecież sport to też taniec. Nowoczesną zaś formę pokazał zespół PNC Dance Studio prezentując hip-hop. Następnie prowadzący: pani Krystyna Romańczuk i pan Jacek Jackowski zaprosili wszystkich do obejrzenia musztry paradnej w wykonaniu młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły ZDZ w Radomiu. Młodzież z klas mundurowych (policyjnej i wojskowej) i klas sportowo - medycznych z Zespołu Szkół Nr 1 zaprezentowała instruktaż samoobrony i technik interwencji służb mundurowych. Godny podziwu był też pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów z naszej szkoły. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć koncertu szkolnego zespołu SzaraBand. Część artystyczno - sportową zakończył mistrzowski mecz koszykówki w wykonaniu dziewcząt z Miejsko – Powiatowego Klubu Koszykówki w Sokołowie Podlaskim.
Na zakończenie zaproszono gości do zwiedzania obiektu sportowego. Obsługą gastronomiczną podczas uroczystości zajęli się uczniowie z klas hotelarskich, a organizacją przejść i zabezpieczeniem terenu młodzież z klas mundurowych. Dzień otwarcia hali wpisze się z pewnością nie tylko w historię naszej szkoły, ale w historię miasta i powiatu. Na długo pozostanie w sercach i pamięci całej społeczności szkolnej, mieszkańców Sokołowa i całego powiatu.

Galeria

Film z  uroczystości hali sportowej - cz.1

Film z  uroczystości hali sportowej - cz.2

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.