RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

¡Hola! ¿Cómo te llamas? – czyli nasza pierwsza pogawędka po hiszpańsku PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

We wtorek 11 października w ZS Nr1 odbyła się pierwsza pokazowa, otwarta lekcja języka hiszpańskiego, w której uczestniczyli uczniowie klasy II H, dyrektor szkoły p. Małgorzata Baranowska oraz nauczycielka j. angielskiego - Justyna Maćkowiak. Lekcję przeprowadził lektor Andrzej Zbrożek. Postać naszego szanownego gościa jest nam już doskonale znana, gdyż w ubiegłym roku gościł już w naszej szkole, kiedy to opowiedział nam o pobycie w krajach Ameryki Łacińskiej oraz swojej przygodzie z aktorstwem. Tym razem Pan Andrzej postanowił podzielić się swoją znajomością języka hiszpańskiego, zainteresować kulturą latynoamerykańską oraz zachęcić wszystkich do zgłębiania wiedzy w tym zakresie.

Podczas spotkania nauczyciel zapoznał uczniów z podstawowymi wyrażeniami w języku hiszpańskim, które są bardzo przydatne w tworzeniu codziennych dialogów. Uczniowie po przeprowadzonej lekcji potrafią  przywitać i przedstawić się, udzielić krótkiej informacji o sobie oraz stosować zwroty grzecznościowe podczas rozmowy.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za fascynującą lekcję, dzięki której odbyliśmy ciekawą podróż w świat języka oraz kultury hiszpańskojęzycznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości język hiszpański na stałe zagości w naszej szkole.
Lekcja odbyła się w ramach Europejskiego Dnia Języków‘2016.

Słówka, zworty i dialogi użyte w czasie lekcji

Galeria

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.