RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Uczniowie ZS Nr 1 z patentem strzeleckim PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim już trzeci rok realizowana jest innowacja pedagogiczna jaką są klasy mundurowe. Uczniowie klas licealnych oraz technikum poza przygotowaniem do matury i uzyskaniem dyplomów zawodowych mają możliwość zdobywania nowych uprawnień.
Młodzież z klas mundurowych od pierwszego roku nauki w ZS Nr 1, podczas zajęć praktycznych uczy się strzelać z różnego rodzaju broni. Na początku jest to broń pneumatyczna, a zajęcia odbywają się w szkolnej strzelnicy. Uprawnienia instruktora strzelectwa posiada aż trzech nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia. W drugiej i trzeciej klasie wprowadzana jest broń palna, z której uczniowie uczą się strzelać w strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Sokołowie Podlaskim. W trzecim roku nauki mają oni możliwość zdobycia patentu strzeleckiego.
16 października br. w Zespole Strzelnic Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego ”Dragon” przed Komisją Licencyjną Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego stanęło  30 uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Ich celem było zdobycie patentu strzeleckiego. Wszyscy świetnie się spisali i zdali egzamin.

Patent strzelecki jest odpowiednikiem prawa jazdy dla kierowców. Osoba legitymująca się patentem strzeleckim może samodzielnie strzelać na strzelnicy, wykonując jedynie polecenia prowadzącego strzelanie. Patent strzelecki potwierdza to,  że strzelec nabył podstawowe, niezbędne do bezpiecznego i zgodnego z polskim prawem, posługiwania się bronią palną. Jest dokumentem potwierdzającym zdolność do uprawiania sportów strzeleckich. Wydawany patent obejmuje posługiwanie się pistoletem, karabinem i strzelbą gładkolufową. Dokument ten jest ważny w całym kraju i honorowany we wszystkich strzelnicach. Dzięki niemu można uzyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji na wyższe uczelnie kształcące służby mundurowe. Jest też dodatkowym atutem w czasie starania się o pracę. Patent strzelecki jest pierwszym krokiem do pozwolenia na broń sportową. Dodatkowo posiadanie patentu zwalnia z egzaminu praktycznego (który kosztuje 1000 złotych!) przy wydaniu pozwolenia na broń do celów sportowych, jak i broni do celów kolekcjonerskich.

Galeria

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.