Uniwersytecki Konkurs Wiedzy o Rosji i Niemczech PDF Drukuj

21.10.2016 r. odbył się II Uniwersytecki Konkurs Wiedzy o Rosji i Niemczech „Od powstania faszyzmu do upadku komunizmu – historia, kultura, społeczeństwo, geografia”, zorganizowany przez Instytut Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
 Konkurs obejmował cztery etapy, w których uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii, architektury, a także muzyki i znanych osób. W etapie I uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową, etap II to rozwiązywanie testu z wiedzy o Rosji i Niemczech, w etapie III  należało połączyć zdjęcia znanych osób z ich nazwiskami, a w etapie IV należało podać tytuły wysłuchanych utworów i wskazać wykonawcę lub kompozytora danego utworu.
Drużyna reprezentująca Zespół Szkół Nr 1 to: Martyna Skorupka- kl. IVJ, Dawid Baltaziuk  - kl. IVF i Mateusz Wytwer kl. IVF.
Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą, wykraczającą poza program nauczania szkoły ponadgimnazjalnej dotyczącą zagadnień konkursowych. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.
Przygotowała: Agnieszka Bocian