Spotkanie w Lublinie PDF Drukuj
Wpisany przez Andrzej Brzezik

24 listopada 2009 roku uczniowie klasy Io: Małgorzata Maleszewska, Karolina Pec  oraz klasy Id: Dawid Benedyczuk, Jakub Bielski, Karolina Jakubik, Paweł Ositek , Paweł Paczóski, Maciej Sowa  i Aleksandra Tomasiuk  wraz z nauczycielem historii Andrzejem Brzezikiem wzięli udział w seminarium otwartym z historii najnowszej, które odbyło się w Instytucie Pamięci Narodowej w Lublinie. Tematem zajęć był wykład prof. Jerzego Eislera poświęcony kryzysom politycznym w PRL-u. Prelegent promował swoją pracę naukową poruszającą tę problematykę. Wraz z uczniami naszej szkoły obecnych było także  siedem uczennic  Liceum Ogólnokształcącego z Węgrowa im. Adama Mickiewicza z nauczycielem przedmiotu panem Pawłem Wyszogrodzkim.
Po wygłoszonym wykładzie uczestnicy mieli okazję zadawania pytań, jak również polemiki z autorem na temat oceny Polski komunistycznej i zbrodni dokonywanych przez tamten system. Następnie uczniowie  zwiedzili pełen uroku Zamek Lubelski, w którym w latach 1939- 1956 represjonowani byli  Polacy  zarówno przez nazistów, jak i  komunistów.