Wycieczka klasy IId oraz IIi PDF Drukuj
Wpisany przez Renata Romańczuk

19 listopada 2009 roku uczniowie klasy 2d i 2i pod opieką nauczycieli : Urszuli Mielniczuk, Renaty Romańczuk i Rusłana Mielniczuka wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją imprezy było zwiedzanie budynku Polskiego Radia . Młodzież została podzielona na dwie grupy(męską i prawie żeńskąJ) oraz oprowadzona po różnych studiach emisyjnych i nagraniowych. Uczniowie przyglądali się pracy radiowców , zastanawiając się nad tym, kto potrafi obsłużyć setki pokręteł i suwaków? Okazało się, że obsługa urządzenia nie jest taka trudna. J W studiach emisyjnych można było zobaczyć twarze osób, które znane są wyłącznie z anteny.
Kolejną atrakcją był spacer po Starówce. Kościół św. Anny, archikatedra św. Jana zwiedzane były na początku, później pomnik Małego Powstańca oraz Jana Kilińskiego. Miejsca upamiętniające ważne wydarzenia z historii Polski były okazją do przybliżenia przez panią przewodnik dziejów ojczyzny.
Młodzież była także na spacerze w Łazienkach Królewskich . Obiekt ten powstał z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obok głównego wejścia do parku od Al. Ujazdowskich można było zobaczyć pomnik F. Chopina. Wycieczka zakończyła się wizytą w centrum handlowym „Arkadia”.
Uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i z niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu.