„Szarada 2009” PDF Drukuj
Wpisany przez Jerzy Bujalski

Kim być? Sokołowskie Targi Edukacji i Kariery „Szarada 2009” odbyły się 11 grudnia 2009 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Wybór kierunku studiów... Od tej decyzji zależy, czy kolejny etap nauki będzie szansą na rozwój własnych talentów, czy zmarnowanym czasem. Często zdarza się, że przy wyborze decydująca jest aktualna moda lub brak pomysłu na siebie i swoją przyszłość, a nie własne preferencje i oczekiwania dotyczące profilu kształcenia. Tymczasem jego konsekwencje mają olbrzymi wpływ na przyszłą ścieżkę zawodową. Dlatego do udziału w Targach zaproszono różne uczelnie wyższe, Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim, Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz wydawnictwo „Perspektywy”.

Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się o godzinie 11-tej, a dokonali go Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Pani Małgorzata Baranowska i Starosta Powiatu Sokołowskiego Pan Antoni Czarnocki, który objął patronat honorowy nad imprezą. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, m.in. Kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty Delegatury w Siedlcach Pani Janina Piątek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sokołowie Podl. Pani Elżbieta Błońska, Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Teresa Wrzosek, a także uczniowie klas maturalnych i przedmaturalnych z I Liceum Ogólnokształcącego  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim oraz Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Po krótkiej części oficjalnej w pomieszczeniu świetlicy szkolnej kolejno przedstawiały swoje prezentacje poszczególne uczelnie wyższe i Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim.
W wydzielonym pomieszczeniu porad zawodowych udzielał uczniom psycholog-doradca zawodowy z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W sali gimnastycznej usytuowane były stoiska wyższych uczelni, Powiatowego Urzędu Pracy i wydawnictwa „Perspektywy”, które rozprowadzało „Informator dla maturzystów 2010/2011 oraz najnowszy numer miesięcznika „Perspektywy”.
Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały następujące uczelnie wyższe:

• Akademia Podlaska w Siedlcach
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • Wojskowa Akademia Techniczna
  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
  • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
  • Politechnika Białostocka
  • Zamiejscowy Wydział Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej

Młodzież zapoznała się z ofertami edukacyjnymi szkół wyższych, co pomoże jej w podjęciu decyzji o dalszej drodze kształcenia.

W przygotowaniu Targów uczestniczyły: Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 Pani Beata Pękała, nauczycielka Pani Marta Stelmach i stażystka Pani Ewa Skórka.
Wielu nauczycieli i uczniów zaangażowało się w obsługę imprezy.
Składam im za to wyrazy uznania i serdeczne podziękowania

Organizator Targów – pedagog szkolny Jerzy Bujalski