Spotkanie z muzyką Chopina PDF Drukuj
Wpisany przez Marta Stelmach, Bogusław Kwiatkowski

11 grudnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert, pt. "Salonik Chopinowski. Pianista, improwizator, kompozytor", w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Koncert był spotkaniem z Chopinem w niezwykłych warunkach- w prowizorycznie zaimprowizowanym "saloniku, w którym dwie damy, w strojach epoki nawiązały rozmowę z Fryderykiem o jego grze, improwizacji i kompozycjach. Razem z nim, dzięki jego muzyce a także listach i wspomnieniach przekonaliśmy się jaki był naprawdę - co lubił, kogo szanował, co go śmieszyło...
W rolę Fryderyka Chopina wcielił się Krzysztof Trzaskowski, który uświetniał występ znakomitą grą na fortepianie. Lilianna Krych i Anna Sławińska wcieliły się w role "dam".
W taki sposób uczniowie naszej szkoły upamiętnili wielkiego pianistę i kompozytora Fryderyka Chopina w  Roku Chopinowskim.