MAM HAKA NA RAKA 3 EDYCJA PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Dobrzycka

Rak prostaty jest złośliwą odmianą nowotworu atakującą zazwyczaj mężczyzn powyżej 45 roku życia. Nowotwór ten spotyka się u blisko 30% mężczyzn około 50 roku życia oraz u 80% mężczyzn w wieku lat 80. Choroba nowotworowa polega na niekontrolowanym, nadmiernym mnożeniu się nieprawidłowych komórek, które powodują powstanie guza.

Aby zmniejszyć częstotliwość choroby ruszyła trzecia edycja programu "Mam Haka na Raka". Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Hakowicze będą przekonywać swoich rodziców, nauczycieli, uczniów oraz najbliższe otoczenie do profilaktyki raka prostaty. Celem młodzieży jest stworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową . Głównym zadaniem jest propagowanie postaw zdrowotnych .

Naszą szkołę reprezentować będą uczniowie klasy Ia (Paulina Gregorczuk, Kinga Topa, Lena Zawistowska, Natalia Żochowska i Dawid Truszkowski ) pod opieką pani Ewy Dobrzyckiej .
Planowana jest akademia o tematyce raka prostaty przeprowadzona przez naszych hakowiczów zaangażowanych w kampanię. W najbliższym czasie stworzona zostanie gazetka szkolna, z której również będzie można  dowiedzieć się wiele na temat raka prostaty.
Więcej na ten temat na stronie :