Złapaliśmy RAKA NA HAKA PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Dobrzycka

W ubiegłym tygodniu szkolni koordynatorzy 3 edycji „Mam Haka Na Raka” z kl. Ia przeprowadzili prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym na temat nowotworu gruczołu krokowego-prostaty.

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży ze skutkami zbyt późnego wykrycia zmian nowotworowych, a co za tym idzie wysokiej śmiertelności mężczyzn z powodu raka gruczołu krokowego.

Priorytetem zorganizowanej pogadanki było przekazanie informacji na temat sposobów zapobiegania tego typu nowotworów oraz rozpowszechnienia zdobytej wiedzy w środowisku lokalnym.

Udział w spotkaniu wzięły klasy IIIi, Ia, Ig, IId, IIj wraz z nauczycielami. Młodzież z  dużym zaangażowaniem uczestniczyła w pokazie multimedialnym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły: Gregorczuk Paulinę, Zawistowską Lenę, Topę Kingę, Żochowską Natalię oraz Truszkowskiego Dawida pod opieką Pani Ewy Dobrzyckiej.

Organizatorzy czyli Hakownicze włożyli wiele wysiłku w przygotowanie pokazu multimedialnego, ulotek oraz plakatu o tematyce nowotworu prostaty, ale wierzą, że ich działania dotrą do świadomości wielu mężczyzn izachęcą do wykonywania badań profilaktycznych.