Mateusz Nagórski, prawie jak Jacek Kaczmarski PDF Drukuj

29 marca 2010 roku  w świetlicy szkolnej miał miejsce recital piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Mateusza Nagórskiego, który w opinii niektórych znawców twórczości autora "Murów", uważany jest obecnie, za najlepszego "naśladowcę" Wielkiego Mistrza poezji śpiewanej. Świadczy o tym chociażby barwa głosu, czy sposób zachowania się artysty na scenie. W trwającym 75 minut koncercie gość z Warszawy zaprezentował wybrane przez siebie piosenki Jacka Kaczmarskiego, z całego dorobku życiowego artysty. Były i te, odnoszące się do historii, jak chociażby "Katyń", malarstwa, jak "Czerwony autobus", czy w końcu te, które są odbiciem postaw, niestety większości polskiej młodzieży - "Przyśpiewka bylejaka o europejskości Polaka". W recitalu Mateusza Nagórskiego brali także udział, jak to bywa już w tradycji naszej szkoły, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie wraz z nauczycielem historii panem Pawłem Wyszogrodzkim.