Pielgrzymka maturzystów PDF Drukuj

Każdego roku według tradycji uczniowie klas maturalnych odbywają pielgrzymkę do Częstochowy. 16 kwietnia 2010 b.r. tegoroczni absolwenci naszej szkoły wraz z opiekunami i księżmi-katechetami  odwiedzili Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Jasnej Górze. Była to okazji jeszcze raz pobyć razem w warunkach poza szkoła, a przede wszystkim pomodlić się w tak świętym miejscu, wyrazić swoją wdzięczność, powierzyć swoje troski i nadzieje Królowej Polski, Jasnogórskiej Bogurodzice. „Bardzo lubię takie religijne spotkania młodzieży, one skłaniają nas do refleksji, modlitwy, dodają nam sił i wzmacniają duchowo”- powiedziała Agnieszka Żochowska, uczennica kl.IIID LP.  Uczestnictwo w  Apelu Jasnogórskim, czuwanie przy cudownym obrazie i udział we mszy świętej w  Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski  są niezapomnianym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, a szczególnie maturzystów w tak odpowiedzialnym okresie – egzaminów maturalnych i wyboru dalszej drogi życiowej.