Warsztaty mediacyjne PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Kurdzińska

W dniach 23-25.04.2010r.  20 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach mediacyjnych w Siedlcach. Uczestnicy reprezentowali klasy: II a, II e, II o, III g, opiekunami grupy byli: p.Krystyna Kurdzińska i p. Jerzy Bujalski. Warsztaty odbywały się w ramach projektu "I Ty możesz zostać mediatorem", a prowadziły je Panie: Urszula Wyrzykowska-Dudek i Wiesława Chalecka. W czasie zajęć uczniowie poznawali zasady pokojowego rozwiązywania sporów, uczyli się także asertywności oraz przygotowywali się do prowadzenia zajęć dotyczących mediacji dla swoich kolegów i koleżanek. W czasie wolnym od zajęć młodzież grała w piłkę, zwiedzała Siedlce. W dniu 29.04.2010 uczestnicy warsztatów przeprowadzili zajęcia w szkole dla kolegów i koleżanek z klas: IIa, IIe, IIIg, IIf, IIIi. Zajęcia wizytowały p. U. Wyrzykowska-Dudek i p. W. Chalecka. Młodzież była dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć z zakresu mediacji. Każdy uczestnik otrzymał dyplom mediatora.

Uczniowie byli zadowoleni z tego, że mogli uczestniczyć w warsztatach mediacyjnych, z taką formą zajęć spotkali się po raz pierwszy. Nie żałowali, że weekend spędzili uczestnicząc w zajęcich, chcieliby częściej spędzać czas wolny w taki właśnie sposób.