Konkurs z okazji 3 maja PDF Drukuj
Wpisany przez Karolina Kryszczuk, Włodzimierz Chybowski

W środę, 19 maja 2010 r. w świetlicy szkolnej odbył się finał Konkursu Historycznego z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tydzień wcześniej miały miejsce  eliminacje pisemne, w których wzięli udział uczniowie z klas IIa, IId, IIo i IIs. Troje najlepszych uczniów – Dagmara Bielińska, Monika Gawrońska i Daniel Rzewuski przeszło do części finałowej. W finale ustnym każdy z trójki laureatów musiał odpowiedzieć na pięć pytań, które sprawdzały wiedzę z okresu panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Większość pytań związana była z Sejmem Wielkim i Konstytucją 3 maja. Niewątpliwą atrakcją były te pytania, które odnosiły się do zaprezentowanego na ekranie obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 maja”. Zmagania finalistów obserwowali uczniowie z klas pierwszych, którzy brawami nagradzali wszystkie odpowiedzi. W skład jury weszli: zastępca dyrektora szkoły Dorota Kalinowska oraz nauczyciele historii Karolina Kryszczuk i Włodzimierz Chybowski. Ostateczne wyniki Finału Szkolnego były następujące:
1 miejsce – Daniel Rzewuski, klasa IIs (7 pkt),
2 miejsce – Dagmara Bielińska, klasa IId (6 pkt),
3 miejsce – Monika Gawrońska, klasa IIs (4 pkt).
Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami o tematyce historycznej.