Wycieczka uczniów Liceum Socjalnego PDF Drukuj
Wpisany przez M. Stelmach

We wtorek 8 czerwca klasa pierwsza liceum socjalnego pod opieką p.Jerzego Bujalskiego, p.Mirosławy Przyborowskiej i p.Marty Stelmach wzięła udział w wycieczce ściśle związanej z profilem kształcenia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką działalności instytucji takich jak: Wioska Dziecięca i Dom Małego Dziecka mających swoje siedziby w Siedlcach oraz Dom Dziecka w Kisielanach.

Uczniowie zapoznali się z różnymi drogami kompensacji sieroctwa naturalnego i społecznego, rozmawiali z pracownikami wyżej wymienionych placówek, a także skorzystali z możliwości kontaktu z dziećmi przebywającymi w placówkach. Dla Domu Małego Dziecka w Siedlcach i Domu Dziecka w Kisielanach zostały przekazane zebrane przez uczniów Zespołu dary w postaci zabawek i ubrań.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wycieczki, jednak pragniemy zaznaczyć, iż ze względu na dobro dzieci przebywających w ośrodkach nie można było wykonywać im zdjęć.