Dni Otwarte Warsztatów Terapii Zajęciowej PDF Drukuj
Wpisany przez M. Stelmach

9 czerwca uczniowie klasy II Liceum Socjalnego i klasy III Technikum Hotelarstwa pod opieką p.Mileny Mazurczak, p.Anny Szalach, p.Jerzego Bujalskiego i p.Marty Stelmach wzięli udział w Dniach Otwartych Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim. Dni Otwarte organizowane były w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem społecznym. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Pani Bożena Stępnik – Świątek, kierownik Warsztatów przedstawiła wszystkim historię i cel powstania tego typu placówki.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sokołowie rozpoczęły działalność 29 grudnia 2008 roku. Jest to placówka pobytu dziennego dla 30 osób niepełnosprawnych z różnego typu niepełnosp-rawnościami fizycznymi i intelektualnymi. Dla wielu młodych niepełnosprawnych ludzi jest to jedyna szansa wyjścia z domu.

Uczniowie mogli porozmawiać z kadrą i uczestnikami, jak również zapoznać się z technikami wykonywania i zdobienia różnych przedmiotów oraz obejrzeć wystawę i zakupić prace wykonane przez uczestników Warsztatów. Zwiedzili również pracownie, w których wykonywane są prace: krawiecko-hafciarską, gastronomiczną, multimedialną, artystyczną, techniczną i florystyczną. Na zakończenie spotkania odbył się wspólny grill.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.