Rejs promem po Bałtyku klasy If PDF Drukuj
Wpisany przez J.Potocka

W dniach 26 – 28 maja uczniowie klasy If odbyli rejs promem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej po Bałtyku na trasie Gdańsk – Nynashamn i z powrotem.

Wyjazd ten odbywał się w ramach realizowanego w szkole projektu ,współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego, pt. „Logistyk – zawód przyszłości”, którego pierwszoklasiści, logistycy są uczestnikami.

W trakcie wyjazdu uczniowie zwiedzili także Twierdzę Krzyżacką w Malborku oraz zwiedzali Sztokholm: Punkt widokowy Fjallgatan, wyspę Rycerską  oraz, Stare Miasto.

W trakcie rejsu, dla uczniów przewidziane zostały różne atrakcje związane z ich zawodem, w którym się kształcą. Grupa miała spotkanie z kapitanem promu, który oprowadził ich po promie, przybliżając im sposób działania, zaopatrywania promów wycieczkowych.

W czasie pobytu na promie, uczniowie wysłuchali także wykładu nt. transportu morskiego: towarowego i pasażerskiego oraz wzięli udział w grze wraz z grupą rówieśników z innej szkoły. Transport morski, jeden z gałęzi transportu zajmujący się przewozem statkami pasażerów oraz ładunków po wodach morskich, to zagadnienie, z którym uczniowie nie raz spotykali się na lekcjach z przedmiotów zawodowych. W czasie rejsu, zaokrętowania się na prom mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą tej gałęzi transportu.