ROK CHOPINOWSKI PDF Drukuj

„Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel.”
Cyprian Kamil Norwid

W dniu 7 czerwca 2010 roku w świetlicy ZS Nr 1 odbył się szkolny konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina.
Młodzież przygotowywała się przez cały rok szkolny - czytając fachową literaturę, słuchając muzyki Chopina, oglądając filmy pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów a także poprzez pogadanki o kompozytorze i jego muzyce na lekcjach wychowawczych, języka polskiego i wiedzy o kulturze.
W konkursie uczestniczyło 54 uczniów klas I, II, III liceum i technikum naszej szkoły. Konkurs, zorganizowany w ramach obchodów ROKU CHOPINOWSKIEGO, otworzyła pani dyrektor M. Baranowska. Dekoracje przygotowała pani K. Karpińska. Opiekunami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele: K. Buczyńska, J. Lemisiewicz, B.Kwiatkowski.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce zajęła Monika Wasilewska – kl. III H
II miejsce zajęli Dagmara Bielińska – kl. II D i Mateusz Fluks – kl. I j
III miejsce zajęli – Katarzyna Częścik – kl. I o, Karolina Mastalerczuk – kl. II d, Mariola Kalicka – kl. III h
Gratulujemy!. Nagrody książkowe zostaną rozdane podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.