Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu ekologicznego. PDF Drukuj
Wpisany przez Elżbieta Gdula, Anna Jankowska, Mirosława Przyborowska

Nauczyciele naszej szkoły Elżbieta Gdula ,Anna Jankowska i Mirosława Przyborowska zorganizowały w bieżącym roku szkolnym kolejną edycję Powiatowego  Konkursu Ekologicznego  pt.: „Powiat Sokołowski – czysty i przyjazny mieszkańcom i środowisku”.Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Główną jego ideą było poszerzenie wiedzy ekologicznej, jak również zapoznanie  z powiatowymi formami ochrony przyrody, ich walorami i ochroną prowadzoną  na tych obszarach. Uczestnictwo w konkursie przyczyni się do uświadomienia młodzieży, jak ważna jest ochrona przyrody,  pogłębi wrażliwość  na wszystkie jego elementy.

Dnia 5 czerwca 2010 r komisja dokonała  oceny prac, które zostały zgłoszone na konkurs.
Skład komisji był następujący:
-  Zofia Błońska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego,
-  Elżbieta Gdula – nauczyciel ZS Nr 1,
-  Anna Jankowska – nauczyciel ZS Nr 1,
-  Mirosława Przyborowska – nauczyciel ZS Nr 1,
-  Jerzy Tomczuk – przedstawiciel Nadleśnictwa „SOKOŁÓW”
Łącznie na konkurs wpłynęło szesnaście prac.
W kategorii:
-  prezentacja multimedialna „Odpady niebezpieczne a środowisko” oceniono trzynaście prac,
-  film promujący powiat sokołowski – oceniono dwie prace,
-  album pt. „Formy ochrony przyrody w moim powiecie” – oceniono jedną pracę.
Komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich prac podjęła decyzję że:
-  w kategorii prezentacja multimedialna przyznaje;
I miejsce – Joannie Kraska kl. II s, ZS Nr 1
II miejsce – Tomaszowi  Abramiuk kl. II j, ZS Nr 1 Michałowi Majczyna kl. II j,
III miejsce – Radosławowi Kołodziej, LO w Kosowie Lackim,
-  w kategorii film przyznaje;
I miejsce – Łukaszowi Ambroziak, Mariuszowi Dębskiemu, Pawłowi Żółkowskiemu kl. II j, ZS Nr 1
II miejsce – Patrykowi Miazio II j, ZS Nr1
-  w kategorii album przyznaje;
wyróżnienie – Justynie Rudaś kl. II g , ZS Nr 1.
Pozostałym uczestnikom konkursu jury postanowiło przyznać wyróżnieniaza walory prac i propagowanie treści ekologicznych.
22 czerwca 2010 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ekologicznych organizowanych na terenie naszego powiatu dla różnych grup wiekowych. Nasza szkoła otrzymała nagrodę z rąk Starosty Powiatu Sokołowskiego pana Antoniego Czarnockiego. Nagroda w postaci notebuka wzbogaci bazę dydaktyczna naszej szkoły.

Elżbieta  Gdula
Anna Jankowska