Wyjazd klasy III technik informatyk do Siedlec PDF Drukuj
Wpisany przez M. Kur-Kowalska

W czwartek 17 czerwca br. młodzież z klasy III  technik informatyk pod opieką p. Moniki Kur-Kowalskiej i p. Doroty Imielińskiej wzięła udział w wycieczce do Siedlec. Wycieczka była związana z profilem kształcenia. Uczniowie zapoznali się z działalnością Biblioteki Głównej Akademii Podlaskiej, a dokładniej z wykorzystaniem technik komputerowych w bibliotece oraz oprogramowaniem i sprzętem komputerowym ułatwiającym korzystanie z zasobów bibliotecznych przez osoby niepełnosprawne. Później młodzież odwiedziła redakcję „Tygodnika Siedleckiego”, gdzie uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy dziennikarza, programem do składu komputerowego oraz programem do „układania ogłoszeń” w gazecie. Na pamiątkę otrzymali stronę tytułową „Tygodnika Siedleckiego” ze zdjęciem uczestników wycieczki. Następnie młodzież zwiedziła redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Szczególnie zainteresowała ich praca realizatora dźwięku, którą mogli zaobserwować na żywo.  Obecny na dyżurze realizator ciekawie opowiadał o swojej pracy, sposobach obróbki dźwięku, wykorzystywanym oprogramowaniu i sprzęcie, chętnie odpowiadał na pytania. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili również Muzeum Diecezjalne, gdzie wśród wielu dzieł sztuki obejrzeli jeden z sześciu najcenniejszych obrazów w Polsce, „Ekstazę Św. Franciszka” pędzla El Greco. Na zakończenie wycieczki udali się na film w wersji cyfrowej w NoveKino Siedlce.

Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Sokołowa planując kolejną wycieczkę.