Kiermasz podręczników szkolnych PDF Drukuj
Wpisany przez biblioteka

Kiermasz podręczników i pomocy naukowych
zakończony!

15 września w świetlicy szkolnej odbył się po raz kolejny kiermasz używanych podręczników i pomocy naukowych.  Już w pierwszym tygodniu września uczniowie oraz absolwenci szkoły przynosili podpisane i wycenione książki do biblioteki. Działania związane z ewidencją książek, sporządzaniem list osób, które oddały książki na sprzedaż oraz rozliczeniem finansowym należały do bibliotekarzy. Pozostali nauczyciele pilnowali porządku w czasie trwania kiermaszu. W kiermaszu podręczników aktywny udział wzięli uczniowie naszej szkoły. W obecnym roku szkolnym byli to uczniowie z klas III g, IV f oraz IV e.
Po ok. dwóch tygodniach po kiermaszu, uczniowie mogli odebrać w bibliotece szkolnej pieniądze i / lub niesprzedane książki.
W roku szkolnym 2010/  2011 ponad 150 osobom sprzedano książki za łączną sumę ponad 7 tyś. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym 10 % wartości sprzedanych książek zostało przekazane na rzecz biblioteki szkolnej. Suma ta zostanie przeznaczona na zakup nowych książek, celem uzupełnienia księgozbioru biblioteki.