Wyjazd edukacyjny do Lublina PDF Drukuj

W dniach 22 i 29 września 2010r. uczniowie klas I a LO i II f  Technikum Logistycznego oraz I i i II i Technikum Mechanicznego byli uczestnikami wyjazdów edukacyjnych w ramach Projektu Program Operacyjny Kapitał Ludzki.
Wycieczka miała na celu :

• wspieranie uczniów mających trudności z przyswajaniem i zrozumieniem podstawowych wiadomości i umiejętności z fizyki, historii i wiedzy o kulturze,
  • uświadamianie roli fizyki w rozwoju cywilizacji i życiu codziennym,
  • rozwijanie zainteresowań poznawczych i postaw twórczych.

Program wyjazdu zawierał następujące atrakcje :

• Muzeum Zamoyskich w Kozłówce,
  • Muzeum Socrealizmu w Kozłówce,
  • Zwiedzanie Lublina : Stare Miasto, Rynek, Brama Królewska, Zamek, Trybunał, UMCS i KUL.

Głównym punktem programu były pokazy z fizyki w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej organizowanego wspólnie z Oddziałem Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację  tematycznie dobranych, ciekawych a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów.
Pokazywano eksperymenty trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych  jak i takie, które przy użyciu najprostszych środków można powtórzyć w domu . W atmosferze  wspólnej zabawy z fizyką mogliśmy obserwować, a nawet brać udział w pokazach obejmujących następującą tematykę :

• Zagrajmy w zimno – ciepło,
  • Poprzez zabawę do praw fizyki,
  • Dynamika ruchu obrotowego,
  • Zjawiska optyczne – widzenie.