Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj

22 października 2010 roku w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji Dnia Patrona Szkoły – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Aby uczcić pamięć wielkiego poety – żołnierza uczniowie z klas: I h – Piotr Jurczak, IIo – Ewelina Cieciera, Karolina Pec, Paulina Telakowiec, Katarzyna Wołynek, Katarzyna Zawadzka; II s – Anna Adamczuk, Jakub Krasuski; II g – Paweł Bogdaniuk przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym komentarz narratorów o życiu i twórczości przedstawiciela pokolenia Kolumbów przeplatany był scenkami teatralnymi, odzwierciedlającymi  sytuacje bądź wydarzenia mające miejsce w życiu poety. W montażu wykorzystano fragmenty wierszy poety: Rodzicom, Nokturn, Wesele poety, Erotyk, Pokolenie, Ostatni wiersz oraz piosenki: Z. Preisnera Głosy, Wielka woda, Do polityka, Wędrowanie, Janusza Radka Dziękuję za miłość, Edyty Geppert Modlitwa Okudżawy i Małgorzaty Markiewicz Do Ciebie, Mamo.
Po akademii odbył się konkurs recytatorski zatytułowany Spotkanie z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W konkursie pierwsze miejsce zajęła Wioletta Socha – uczennica klasy I o, drugie –Patrycja Łałak – klasa Id, trzecie – Urszula Gawryś – kl. Id, zaś czwarte – Weronika Bastjan –  kl. Ih.  Zwyciężczynie otrzymały nagrody w postaci tomików poetyckich samego poety – K. K. Baczyńskiego.
Uroczystość przygotowały nauczycielki Zespołu Szkół Nr 1: p. Agnieszka Pachołowska, p. Renata Chomiuk, p. Anna Jaseńczuk, p. Magda Filipiak i p. Agnieszka Raszuk.
Uroczystość i konkurs zostały uwiecznione na zdjęciach.