Zaduszki 2010 PDF Drukuj
Wpisany przez Nauczyciele zespołu

2 listopada 2010 roku w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...”, poświęcony pamięci wybitnych Polaków. Uroczystość ta stała się okazją do przypomnienia uczniom znanych osobowości ze świata literatury, polityki, teatru, filmu, muzyki czy sportu, które swoją działalnością zasłużyły na miano „nieśmiertelnych”. Akademia miała charakter refleksji nad kruchością i ulotnością życia. Jego wielka wartość, tak często niedoceniana w dzisiejszym świecie, obok miłości do bliźniego, stała się motywem przewodnim.
Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: Io – Wioletta Socha, Id – Patrycja Łałak, Ih – Piotr Jurczak, IIo – Ewelina Cieciera, Paulina Telakowiec, Katarzyna Zawadzka, Patrycja Ołowska i Karolina Pec. Spotkanie uświetniły recytacje liryki księdza Jana Twardowskiego oraz współczesne utwory muzyczne wykonawców takich jak: Dżem Do kołyski, PIN Nigdy więcej nie spotkamy się, Edyta Geppert Poeci nie zjawiają się przypadkiem, Magdalena Kania i Krzysztof Bigaj Czas już iść.
Zaduszki 2010 przygotowały: p. Agnieszka Pachołowska, p. Renata Chomiuk, p. Magda Filipiak i p. Anna Jaseńczuk -  nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1.
Uroczystość została uwieczniona na zdjęciach.