Kim być? PDF Drukuj

Sokołowskie Targi Edukacji i Kariery „Szarada 2010” odbyły się 26 listopada 2010 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Wybór kierunku studiów... Od tej decyzji zależy, czy kolejny etap nauki będzie szansą na rozwój własnych talentów, czy zmarnowanym czasem. Często zdarza się, że przy wyborze kierunku dalszego kształcenia decydująca jest aktualna moda lub brak pomysłu na swoją przyszłość, a nie własne zainteresowania, uzdolnienia i oczekiwania dotyczące profilu kształcenia. Tymczasem jego konsekwencje mają olbrzymi wpływ na przyszłą ścieżkę zawodową. Ważne są też ambicje, motywacja i wiara w sukces, która jest przecież pierwszym warunkiem osiągnięcia tego zamierzonego celu. Dlatego do udziału w Targach zaproszono różne uczelnie wyższe, Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim oraz Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się o godzinie 11-tej, a dokonali go Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Pani Małgorzata Baranowska i Starosta Powiatu Sokołowskiego Pan Antoni Czarnocki, który objął patronat honorowy nad "Szaradą". Wzięli w nim udział zaproszeni goście: senator RP Pan Waldemar Kraska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Pani Elżbieta Błońska, prezes Zarządu Oddziału ZNP Pani Danuta Zadrożna, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. Reymonta w Sokołowie Podlaskim  Pani Wiesława Kapusta, właściciel Ośrodka Szkoleniowego firmy „ACZE” Pan Andrzej Czerkas, przedstawiciel Warta S.A. Pani Alicja Gutkowska.

Po krótkiej części oficjalnej w pomieszczeniu świetlicy szkolnej kolejno przedstawiały swoje prezentacje poszczególne uczelnie wyższe i Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim. W wydzielonym gabinecie porad zawodowych udzielał uczniom psycholog-doradca zawodowy z   Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W salach gimnastycznych usytuowane były stoiska uczelni i Powiatowego Urzędu Pracy. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały następujące uczelnie wyższe:

• Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • Uniwersytet  Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  • Akademia Obrony Narodowej
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej
  • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie
  • Wojskowa Akademia Techniczna
  • Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Organizacji Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Politechnika Białostocka
  • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  • Collegium Mazovia—Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach

Z oferty Targów „Szarada 2010” skorzystali uczniowie klas maturalnych  i przedmaturalnych z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. Reymonta w Sokołowie Podlaskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie oraz Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Relacje z Targów przedstawiły lub przedstawią Katolickie Radio Podlasie, „Tygodnik Siedlecki” i „Wieści Sokołowskie”.

Do pomocy w przygotowaniu tej imprezy najbardziej zaangażowli się wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Pani Beata Pękała, nauczycielka Pani Magdalena Filipiak, pracownica sekretariatu szkolnego Pani Ewa Nawacka oraz uczniowie klasy IIo. Do sprawnego przeprowadzenia Targów „Szarada” przyczynili się ks. dr Krzysztof Malinowski, nauczyciele: Pani Jadwiga Rybarczyk, Pani Magdalena Filipiak, Pani Aneta Rosochacka, Pani Aneta Czerkas, Pani Iwona Piętka, Pani Monika Sawicka,Pani Mirosława Skrocka,  Pan Mirosław Uszyński, Pani Katarzyna Burzyńska, Pani Judyta Stolarczyk,  Pan Adam Elbich oraz uczniowie klas maturalnych i przedmaturalnych Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim: Emilia Uszyńska, Julianna Kłucińska, Katarzyna Olędzka, Anna Olędzka, Olga Zawadzka, Emilia Niemirka, Patrycja Wilk, Karolina Jakubik, Aleksandra Tomasiuk, Katarzyna Leśniczuk, Diana Księżopolska, Patrycja Ołowska, Katarzyna Wrzosek, Joanna Wielogórska, Karolina Borys, Emilia Sarna, Bartłomiej Zaranek, Kacper Nasiłowski, Rafał Mikołajczuk, Ewelina Ambroziak, Karolina Borek, Monika Rudaś, Olga Komosa, Monika Tokarska, Marta Wierzbicka. Podziękowania należą się Pracownikom Szkoły i Uczniom, których imiennie nie wymieniłem, a przecież oni w różnym stopniu przyczynili się do przygotowania i sprawnego przeprowadzenia Targów.

Organizator Targów – pedagog szkolny Jerzy Bujalski