Walentynki - dawniej i dziś PDF Drukuj

10 lutego 2011 roku w naszej szkole odbył się projekt sceniczny zatytułowany „Walentynki – dawniej i dziś”. W scenariuszu wykorzystano zaadaptowane na potrzeby czasów współczesnych fragmenty tekstów literackich, m. in.: „Mitologii” Jana Parandowskiego, „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, „Romea i Julii” Williama Szekspira, sielanki „Laura i Filon” Franciszka Karpińskiego.

Celem projektu było ukazanie miłości w sposób humorystyczny na przełomie różnych epok, m. in.: starożytności, średniowiecza, renesansu i oświecenia, aż  po czasy współczesne.
W przedstawieniu wykorzystano utwory takich wykonawców, jak: Eleni Tylko w twoich dłoniach, Members Of Pozytywne Wibracje and Ewa Bem Jesteś mój, Michała Bajora Niebezpieczna miłość, Anny Marii Jopek Laura i Filon, Old Music 3 – Middle Ages (Michael Praetorius), SDM Szczęście (Coś srebrnego), Bartka Wrony Ty jedna na milion.
W projekcie wystąpili uczniowie z klas:
II o – Ewelina Cieciera – narrator, Karolina Pec – księżna i sąsiadka, Paulina Telakowiec – Julia, Katarzyna Zawadzka – Hera i Laura;
II s – Anna Adamczuk – Danuśka, Jakub Krasuski – Romeo, Dawid Pogorzelski – Zbyszko, Olga Przewoźnik – kelnerka, Eliza Skibniewska – Amorek;
II g – Paweł Bogdaniuk – Jasio Kowalski, Dawid Dziewulski – Filon, Marcin Walczuk – narrator, Marcin Wilk – Rybałt.
Po przedstawieniu pani dyrektor Małgorzata Baranowska podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości i złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych.
Scenografię i dekorację świetlicy przygotowała pani Magda Filipiak, z pomocą uczennicy klasy II s  - Olgi Przewoźnik oraz uczennic klasy II o – Patrycji Ołowskiej i Oli Moch.  Wspólnie z nauczycielami uczniowie biorący udział w przedstawieniu we własnym zakresie zorganizowali rekwizyty i stroje. Scenariusz oraz realizacja pomysłu - p. Agnieszka Pachołowska, p. Anna Jaseńczuk i p. Renata Chomiuk. Serdeczne podziękowania dla pana Bogusława Kwiatkowskiego, który wraz z uczniami klasy II j Mateuszem Fluksem i Łukaszem Żółkowskim zajęli się realizacją spektaklu od strony technicznej.
W szkole zorganizowano również pocztę walentynkową, nad którą opiekę objęły p. Ewa Dobrzycka i p. Aneta Rosochacka.