Studniówki czar PDF Drukuj

Dnia 5 lutego 2011 roku w Technikum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim  odbyła się Studniówka.  Uroczystość miała miejsce w Sali Balowej „Odeon”. W imieniu maturzystów gości powitali: Małgorzata Kur kl. IV H, Emilia Uszyńska  kl. IV H i Rafał Horowicz kl. IVi.
Na wstępie uroczystości uczniowie poprosili panią Dyrektor Małgorzatę Baranowską o oficjalne otwarcie studniówki. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Senator Rzeczypospolitej Polskiej pan Waldemar Kraska, Skarbnik Powiatu Sokołowskiego pan Paweł Środa, który  odczytał list od Pana Starosty Leszka Iwaniuka.

Maturzyści podziękowali dyrekcji za to, że mieli możliwość kształcenia się w dogodnych warunkach. Na Studniówce była tez wspaniała okazja, aby wyrazić wdzięczność  wszystkim nauczycielom za ich codzienną pracę i przeprosić za kłopoty nieumyślnie przysporzone. Szczególne podziękowania skierowane zostały w stronę wychowawców: pani profesor  Izabeli Rudaś, pani profesor  Anety Czerkas, pani profesor Justyny Maćkowiak, pani profesor Iwony Góralczyk i pani profesor Mileny Nowaszewskiej.
Katarzyna Leśniczuk  - uczennica kl. IV G  - pięknie wyraziła to słowami poezji:
„Mówiłaś, ze każdy jest wyjątkowy,
Że od początku świata nie istniał nikt taki, jak każdy z nas,
(…)
Umiałaś rozwinąć ukryte talenty …”.

Młodzież podziękowała również rodzicom za codzienny trud wychowania, za troskę i cierpliwość. Szczególne słowa skierowano w stronę tych mam, które zaangażowały się w przygotowanie  uroczystości:  podziękowano pani Ewie Księżpolskiej, pani Grażynie Horowicz i pani Dorocie Siemieniak.
Nie zabrakło również akcentu muzycznego – Sylwester Zembrowski z klasy IVi  wdzięczność wyraził słowami piosenki „ tym wszystkim, którzy o nas pamiętają…”
Studniówkę tradycyjnie rozpoczęto staropolskim tańcem Polonezem. Młodzież  dostojnym krokiem, przy recytacji strof epopei narodowej „Pan Tadeusz”, przy dźwiękach muzyki,   korzystając z powagi chwili, pięknie zaprezentowała wszystkim zgromadzonym swoje zdolności  taneczne, które odkryli dzięki pracy pani profesor Jadwigi  Rybarczyk.
Słowami „Wszystko ma swój czas, … Jest czas śmiechu (...) i czas tańca...”, które stały się  mottem tego jedynego w swoim rodzaju balu – młodzież zaprosiła wszystkich do dobrej zabawy. Goście poddali się urokowi tego wieczoru. Czas zabawy umilał zespół SONIC
Studniówka przebiegała w atmosferze spokoju i dobrej biesiady do „białego rana”.
Samorząd klasy IV H