Pamięć przetrwa PDF Drukuj

W dniu 8. kwietnia 2011 roku młodzież naszej szkoły obejrzała program słowno – muzyczny pt. Pamięć przetrwa, który poświęcony był 71-ej rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 1–ej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uczniowie w ciszy i skupieniu wysłuchali programu, w którym przypomniano tragiczne dzieje naszej ojczyzny. Młodzież, która brała udział w programie, recytowała wiersze poetów polskich, utwory napisane przez skazańców odnalezione podczas ekshumacji zwłok w lesie katyńskim w 1943 roku oraz ich listy, zapiski.
Przypomniano również tragiczne wydarzenia z 10. kwietnia 2010 roku, atmosferę pierwszych dni po katastrofie, wiersze, refleksje młodych ludzi. Wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć o tych, którzy zginęli.
W programie, przygotowanym przez Panie: Krystynę Kurdzińską, Iwonę Jakubowską, Jadwigę Rybarczyk i Magdę Filipiak, udział wzięli uczniowie klas: I d, II f, III e.