Śmierć za Życie PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska

Z okazji Świąt Wielkanocnych koło teatralne Zespołu Szkół Nr 1 składa najserdeczniejsze życzenia dyrekcji, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom: Niech szczególne piękno WIELKANOCY napełnia wszystkie serca radością!

19 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbył się spektakl zatytułowany „Śmierć za życie”. Pantomima w odważny i nowoczesny sposób przedstawiała miłość do Boga, zejście człowieka na złą drogę, ukrzyżowanie Jezusa i Jego zmartwychwstanie. Uroczystość uświetniona została fragmentami filmu Pasja M. Gibsona i piosenkami J. Bigdy, M. Kani, K. Bigaja Prawda jedyna, Twoje ręce, Nic, Samotność krzyża, Ave Maria. Na potrzeby spektaklu została wykorzystana wersja instrumentalna utworu Everthing zespołu Lifehouse.

Było to bardzo nietypowe przedsięwzięcie, gdyż, jak sama nazwa sugeruje – pantomima - w formie „tańca uwielbienia” pokazywała piękno Boże, radość, oddanie i pracę nad ciałem dla Boga. Uczniowie naszej szkoły bardzo pozytywnie odebrali ten oryginalny przekaz. Rezygnacja ze słów na rzecz obrazu pozwoliła im uzmysłowić to, co trudno sobie wyobrazić i to, co jest dla nich niezrozumiałe, archaiczne, mianowicie dzięki komu zawdzięczają swoje życie oraz jak łatwo można popaść w nałogi, od których bez pomocy Boga nie można się uwolnić.

Przed rozpoczęciem widowiska pani dyrektor Małgorzata Baranowska złożyła wszystkim uczniom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W pantomimie – przygotowanej przez p. A. Pachołowską, p. R. Chomiuk i p. Annę Jaseńczuk - wystąpili uczniowie klas: II o – M. Zalewska, K. Zawadzka, II s – A. Adamczuk, O. Przewoźnik, E. Skibniewska,   II g – P. Bogdaniuk, D. Dziewulski, M. Wilk. Dekorację przygotowała p. Magda Filipiak wraz z uczennicami z klasy II o – P. Ołowską i A. Moch, zaś obsługą sprzętu technicznego zajęli się uczniowie z klasy II j - M. Fluks i Ł. Żółkowski.