Wycieczka edukacyjna do Waraszawy PDF Drukuj
Wpisany przez J.Jackowski

W dn. 5 kwietnia 2011 r. w ramach projektu " Nauczymy Ciebie jak zaplanować twoją przyszłość zawodową", odbyła się wycieczka edukacyjno- rekreacyjna do Warszawy, w której uczestniczyła klasa I i (technik mechanik).

Pod opieką Pani Jolanty Cudziło-Abramczuk, Krzysztofa Małkusa i Jacka Jackowskiego, młodzież zwiedziła Muzeum Motoryzacji, w którym prześledziła  lata twórczej pracy konstruktorów Syren, Polonezów , Fiatów i innych pojazdów, których nie mogliśmy zobaczyć na naszych drogach z powodu braku funduszy.

Kolejnym punktem wycieczki była siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Instytucja zajmuje się propagowaniem sportu wśród społeczeństwa oraz przygotowaniem  zawodników do startu w Olimpiadzie odbywającej się co 4 lata w różnych Państwach Miastach. W programie zwiedzania obejrzeliśmy film o sposobach przeciwdziałania dopingowi oraz sprawdziliśmy swoje umiejętności w wyścigu wioślarskim na 1 kilometr.

Następnym etapem wycieczki była rywalizacja uczestników w grze, gdzie najważniejszym elementem jest precyzja wypuszczenia kuli, aby uderzyła w środek rozstawionych kręgli. Niestety sztuka ta udała się niewielu chłopcom, natomiast mistrzynią w grze została Pani Jola, która nie tylko trafnie ocenia uczniów z fizyki lecz i kręgle mogą stać się Jej drugą miłością.

Po wyczerpujących zmaganiach sportowych przyszedł czas na odpoczynek przy oglądaniu filmu ,którym zakończyliśmy wycieczkę obfitującą w wiele emocji .