Pożegnanie absolwentów PDF Drukuj

Słowami znanej piosenki „szczęśliwej drogi już czas…” pożegnaliśmy w dniu 29.04.11 absolwentów liceum i technikum. Na uroczystości obecna była dyrekcja szkoły, nauczyciele , wychowawcy, rodzice, absolwenci, przedstawiciele klas młodszych. W części oficjalnej uroczystości Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska życzyła młodzieży powodzenia na maturze i sukcesów w przyszłym życiu.. Życzenia pomyślności w dorosłym życiu przekazał przedstawiciel Rady Rodziców. W imieniu klas przedmaturalnych przemawiali Katarzyna Tymińska i Łukasz Mięszała z kl. IIIE. Uczniowie życzyli starszym kolegom właściwego wyboru przyszłej drogi życiowej. Przypomnieli także słowa Jana Pawła II, które powinny towarzyszyć młodemu człowiekowi wkraczającemu w dorosłe życie: Czasem nie zaszkodzi, jak się zamyślisz. To lepsze niż lekkomyślnie przeżywać swoją młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.
W imieniu absolwentów glos zabrała Emilia Uszyńska. Cytując wiersz Leopolda Staffa pt. Most absolwentka przypomniała różne chwile, które towarzyszyły uczniom w pokonywaniu mostu prowadzącego do ukończenia szkoły. Absolwentka podziękowała nauczycielom i wychowawcom za trud wychowania, kształcenia, przygotowana do dorosłego życia.
Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie absolwentów na sztandar szkoły. Uczniowie najlepsi otrzymali z rąk Pani Dyrektor i przedstawiciela Rady Rodziców nagrody książkowe.
Część artystyczna  uroczystości to przypomnienie w humorystyczny sposób chwil spędzonych w szkole. Na koniec wystąpił szkolny zespół muzyczny. Soliści zespołu – Monika Matyka i Sylwester Zębrowski – podziękowali nauczycielom i wychowawcom za wsparcie w realizowaniu ich pasji muzycznych.
Uroczystość zakończyła się spotkaniem absolwentów z wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa ukończenia szkoły. Przedstawiciele klas przedmaturalnych podarowali kolegom bukieciki stokrotek, by kwiaty stokrotnie pomnożyły ich pragnienia, marzenia i sukcesy.
Uroczystość pożegnania absolwentów przygotowały Panie: Krystyna Kurdzińska i Halina Chojecka.  Opracowanie muzyczne Pan Bogusław Kwiatkowski.