„ Nauczymy Cię, jak zaplanować Twoją przyszłość zawodową” PDF Drukuj

18 kwietnia br. uczniowie klasy I d i II d Liceum profilowanego o profilu ekonomiczno- administracyjnego pod opieką nauczycieli pani Anety Rosochackiej , pani Haliny Chojeckiej , pani Mirosławy Przyborowskiej i pani Ewy Dobrzyckiej wyjechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Był to kolejny taki wyjazd w szkole zorganizowany w ramach realizacji projektu „ Nauczymy Cię, jak zaplanować Twoją przyszłość zawodową” i dofinansowany z funduszu Unii Europejskiej.
Pierwszym punktem programu był turniej gry w kręgle w Galerii Mokotów podczas którego uczniowie mogli sprawdzić swą sprawność, refleks i siłę fizyczną. Następnie wzięli udział   w projekcji filmu pt.” Jestem Bogiem”

Bardzo duże wrażenie na wszystkich wywarło zwiedzanie w dalszej kolejności Centrum Olimpijskiego PKOL w którym odbyła się prelekcja na temat negatywnych skutków stosowania dopingu i dopalaczy. Uczestnicy obejrzeli film dokumentalny poświęcony 90-tej rocznicy uczestnictwa Polski w Igrzyskach Olimpijskich.
Chętni mieli też możliwość zdrowej rywalizacji korzystając z ergometrów wioślarskich.
Wycieczka zakończyła się pobytem w CH Arkadia. Uczniowie mogli pokazać, że potrafią racjonalnie i ciekawie rozporządzać czasem wolnym.
W przebiegi całej wycieczki o charakterze poznawczym i wychowawczym młodzież zademonstrowała umiejętność kulturalnego zachowania się w czasie podróży, jak również w czasie zwiedzania. Wycieczka przyczyniła się nie tylko do poszerzenia wiedzy uczniów, ale i pogłębienia więzi koleżeńskich.