Wyniki finału ustnego Szkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska w latach 1764-1795” dla uczniów klas drugich PDF Drukuj
Wpisany przez Włodzimierz Chybowski

W poniedziałek, 9 maja 2011 r. w świetlicy szkolnej odbył się finał Konkursu Historycznego z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczestniczyło w nim troje najlepszych uczniów wyłonionych w eliminacjach pisemnych  – Olga Grądzka z klasy IIo, Małgorzata Maleszewska z klasy IIo i Sebastian Deoniziak z klasy IId. W finale ustnym każdy z trójki laureatów musiał odpowiedzieć na pięć pytań, które sprawdzały wiedzę z okresu panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Większość pytań związana była z Sejmem Wielkim i Konstytucją 3 maja. Niewątpliwą atrakcją były te pytania, które odnosiły się do zaprezentowanych na ekranie obrazów Jana Matejki: „Rejtan” i  „Konstytucja 3 maja”. Jeszcze inne pytania sprawdzały natomiast orientację uczestników w przestrzeni historycznej. Zmagania finalistów obserwowali uczniowie z klas pierwszych i drugich, którzy brawami nagradzali wszystkie odpowiedzi. Po bardzo wyrównanej „walce”  ostateczne wyniki Finału Szkolnego były następujące:
1 miejsce – Małgorzata Maleszewska,
2 miejsce – Sebastian Deoniziak,
3 miejsce – Olga Grądzka.
Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni, wręczonymi przez Panią Dyrektor Małgorzatę Baranowską, pamiątkowymi dyplomami i książkami o tematyce historycznej.