Inauguracja realizacji projektu "Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” PDF Drukuj

CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

„Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1

im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”

W dniu 28.09.2010r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”. Projekt jest realizowany przez Powiat Sokołowski w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie”, działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego” i skierowany jest do Uczniów i Kadry Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

Projekt „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” realizowany będzie przez Powiat Sokołowski w okresie 01.09.2011 r.-31.07.2013 r. Celem projektu jest stałe uatrakcyjnianie oferty edukacyjnej szkoły, opracowywanie i wdrażanie nowej oferty kierunków kształcenia zgodnej z potrzebami rynku pracy i poszerzenie oferty edukacyjnej istniejących kierunków kształcenia. Ważnym elementem projektu jest wyposażenie Zespołu Szkół Nr 1 w nowoczesne materiały dydaktyczne zapewniające wysoką jakość kształcenia, a także wzmacnianie zdolności do zatrudnienia.

W ramach projektu odbywać się będą:

1. zajęcia pozaszkolne rozwijające kompetencje kluczowe,
  2. zajęcia pozalekcyjne wyrównujące szanse edukacyjne
  3. przygotowanie do egzaminów zawodowych – praca z uczniem na odległość
  4. warsztaty doradztwa edukacyjno-zawodowego
  5. wsparcie psychologiczno-pedagogiczne
  6. wsparcie praktyk zawodowych
  7. wyjazdy i wizyty studyjne
  8. konkurs wiedzy logistycznej

Zakupione zostaną też podręczniki dla uczniów do nauki przedmiotów zawodowych. W zakupione podręczniki i wydawnictwa dydaktyczne zostaną wyposażeni nauczyciele oraz biblioteka szkolna. Planowana jest modernizacja i zakup brakującego wyposażenia istniejących pracowni: pracownia komputerowa, pracownia językowa, pracownia redakcji gazety szkolnej, pracownia techniki biurowej, pracownia techniki mechaniki samochodowej, pracownia logistyczna, pracownia sekcji zajęć sportowych i pracownia kucharz gastronomii.

Grupa docelowa projektu to uczniowie i uczennice oraz nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

Wartość ogólna projektu to 3710 894,00 zł., gdzie kwota 3 237 755,02 zł. to wielkość dofinansowania z Unii Europejskiej, a 473 138,98 zł. to wkład środków własnych.

Biuro Projektu

Zespół Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego