Książki na Wileńszczyznę! PDF Drukuj
Wpisany przez biblioteka

W dniach 14 września-10 października w bibliotece szkolnej przeprowadzono zbiórkę książek dla szkół polskich na Wileńszczyźnie. Akcja  miała na celu wsparcie materialne bibliotek, ze względu na trudną sytuację Polonii na Litwie. Podobnie jak w latach ubiegłych inicjatywa  ta spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli. W tym roku zebrano ok. 70 książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektur szkolnych, literatury pięknej, ilustrowanych książek dla dzieci i młodzieży, jak również literatury popularno-naukowej.
Głównym organizatorem akcji było Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Sokołowie Podlaskim. Zebrane ksiązki zostały przekazane do Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
Dziękujemy  nauczycielom i uczniom naszej szkoły za wsparcie akcji!