Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
Wpisany przez Krystyna Kurdzińska

„Rok kalendarzowy, jak obliczono, liczy 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić. Nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie twierdzą, żre rok szkolny jest za długi, ponieważ program nauczania nie mieści się w ich głowach. Mimo niezgodności poglądów w sprawie roku szkolnego, wszyscy są zgodni, co do jednego – muszą zmieścić obchody ważnych świąt. Jednym z nich jest Dzień Edukacji Narodowej” – tak rozpoczęto obchody Dnia Edukacji Narodowej w szkołach ponadgimnazjalnych. Uroczystość odbyła się 15 października 2012 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury, na którą przybyły władze Powiatu Sokołowskiego, goście, nauczyciele, rodzice.

Starosta Powiatu Sokołowskiego podziękował nauczycielom za trud, jaki wkładają w pracę z uczniami i życzył dalszych sukcesów, a także wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego oraz nagrody dyrektorom szkół oraz wyróżnionym nauczycielom. Nagrody nauczycielom i pracownikom szkół wręczyli dyrektorzy. Ważnym punktem uroczystości było podsumowanie realizacji projektu Wykwalifikowani nauczyciele gwarantem jakości kształcenia w szkołach Powiatu Sokołowskiego.

Część artystyczną uroczystości to występ koła teatralnego Sposób na teatr oraz zespołu Szaraband z Zespołu Szkół Nr 1. Koło teatralne przedstawiło pantomimę Lustro – rozum człowieka mieści się w sercu, zespół Szaraband z nową solistką zaprezentował dwie piosenki. Występy szkolnych artystów zachwyciły publiczność. Podziw wzbudziła także dekoracja sceny.