Wycieczka klasy IIA do Centrum Nauki Kopernik PDF

25 października 2012 r. uczniowie klasy II A oraz nieliczni uczniowie klas: III J, II S, I i II F wraz z opiekunami wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali Centrum Nauki Kopernik , w którym mogli obejrzeć ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach. Uczniowie zapoznali się z osiągnięciami nauki w dziedzinie technologii i multimediów,

samodzielnie testowali niektóre rozwiązania techniczne oparte na wynalazkach sprzed wielu lat.

Centrum Nauki Kopernik wywarło wrażenie na młodzieży, chociaż niektórzy uczniowie nie kryli rozczarowania obiektem. Najwięcej zastrzeżeń budziły popsute urządzenia oraz brak możliwości zwiedzania obiektu z przewodnikiem.

W programie wycieczki znalazł się również turniej gry w kręgle, który cieszył się powodzeniem wśród młodzieży chętnie sprawdzającej swoją kondycję fizyczną.