Jan Pawel II - Papież Rodziny PDF Drukuj
Wpisany przez Marta Stelmach

„By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa

By prawdziwa była zawsze słów wymowa”.

14 października w całej Polsce obchodzono XII Dzień Papieski. Towarzyszyło mu hasło Jan Paweł II – Papież Rodziny. Tego dnia w naszym kraju podejmowano wiele inicjatyw, by uczcić tego Wielkiego Polaka.

22 października, w liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wysłuchali montażu słowno – muzycznego o Ojcu Świętym – Papieżu Rodziny. W naszej polskiej rzeczywistości rodzina jest wystawiana na wielorakie próby i doświadczenia, które niejednokrotnie niszczą jej jedność i miłość. W rodzinie każdy ma swoje prawa i obowiązki, oparte na zrozumieniu i miłości. Jak pisał Ojciec Święty: „Rodzina, która jest ze swej natury i powinna się stawać komunią i wspólnotą osób, znajduje w miłości żywe źródło i stały bodziec do przyjęcia, szanowania i popierania rozwoju każdego z członków, w jego najwyższej godności jako osoby, czyli żywego obrazu Boga”.

W sposób szczególny, do wzięcia udziału w akademii, zaproszeni byli uczniowie klas maturalnych, jako Ci, którzy w bliskiej przyszłości zakładać będą własne rodziny, by w oparciu o nauczanie Jana Pawła II budowali swoją miłość i rodzinę na „dobrym i silnym fundamencie”.

Montaż słowno – muzyczny o bł. Janie Pawle II – Papieżu Rodziny przygotowany został przez uczniów: Annę Antolik (kl. IId), Ewelinę Chróścicką (kl. IIIo), Martę Dziukowską (kl. IIa), Wiolettę Sochę (kl. IIIo), Grzegorza Wrzoska (kl. IVf) oraz nauczycieli: p. Martę Stelmach i p. Magdalenę Filipiak (dekoracje). Szczególne podziękowania za uświetnienie szkolnej uroczystości swoim śpiewem należy skierować do p. Bogusława Kwiatkowskiego i szkolnego zespołu muzycznego Szara Band, który zadebiutował tym występem w nowym składzie.