Zaduszki 2012 PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska, Renata Chomiuk, Anna Jaseńczuk

Zdałem sobie sprawę, że prawdziwą wartość drugiego człowieka
odkrywamy dopiero wtedy, kiedy już go nie ma.
Jak skarb, który trzymało się w dłoni,
ale bezwiednie pozwoliło mu się wyślizgnąć przez palce

9 listopada w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Żyje się tylko chwilę”, poświęcony pamięci wybitnych Polaków. Uroczystość ta stała się okazją do przypomnienia uczniom znanych osobowości ze świata literatury, polityki, teatru, filmu, muzyki czy sportu, które odeszły od nas pod koniec 2011 roku i w 2012 roku, ale swoją działalnością zasłużyły na miano „nieśmiertelnych”.
Akademia miała charakter refleksji nad kruchością i ulotnością życia. Jego wielka wartość, tak często niedoceniana w dzisiejszym świecie, obok miłości do bliźniego, stała się motywem przewodnim. Całość uświetniły recytacje wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny i Anny Kamieńskiej  oraz fragmenty utworów muzycznych i wywiady z osobami, które odeszły w 2012 roku. Sylwetki wymienionych artystów przedstawiono również w formie prezentacji multimedialnej.
Uroczystość przygotowali uczniowie: Karolina Szachowicz, Agata Kamińska – I h, Adrian Flisiuk, Konrad Kamiński, Bartosz Kuchta – I j, Diana Kobylińska – III o, Marcin Walczuk – IV g, Tomasz Culepa – II l oraz nauczyciele: Agnieszka Pachołowska, Anna Jaseńczuk, Renata Chomiuk, Magdalena Filipiak, ks. Radosław Wiechnik.