Olimpiada Wiedzy o Bankach PDF Drukuj
Wpisany przez Izabela Malinowska

W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w dniu 30 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Bankach organizowanej przez Stowarzyszenie Edukacji Ekonomicznej i Obywatelskiej „S”.

Celem Olimpiady jest kształtowanie i pogłębianie wiedzy uczniów o obrocie bezgotówkowym, jego formach i instrumentach oraz zapewnienie zaufania ucznia do obrotu opierającego się na powstałych wcześniej relacjach między bankiem a klientem, budowanie zaufania do gospodarki elektronicznej i zakupów przez Internet oraz zachęcanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wykorzystujących Internet, do dokonywania płatności bezgotówkowych oraz korzystania z kont internetowych. Najważniejszym jednak celem jest wyłonienie młodzieży o ponadprzeciętnej wiedzy ekonomicznej dotyczącej skomplikowanej materii funkcjonowania banków.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 21 uczniów z klasy IVE technikum ekonomicznego. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się uczennica Sylwia Wrzosek.

Etap II – okręgowy odbędzie się 4 stycznia 2013 roku w Warszawie w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Etap III – centralny odbędzie się w dniach 9-10 marca 2013 roku.