RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Szaramedia - zobacz filmy z imprez szkolnych PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

SZARAMEDIA

Kliknij aby obejrzeć

 

Działalność szkolnego klubu filmowego ma na celu dokumentowanie czasu, historii wydarzeń, ludzi. Utrwalanie przemijających zjawisk to główne zadania fotografii, filmu oraz publikacji tekstowych. Nasze koło działające w Zespole Szkół Nr 1 powstało we wrześniu 2012 roku z inicjatywy młodzieży, która zainteresowana filmem, fotografią, reżyserią stworzyła projekt pod opieką Mariusza Kurowskiego i Agnieszki Pachołowskiej, będący ciekawą alternatywą dla szkolnej grupy teatralnej. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły w pracowniach informatycznych oraz w plenerze w celu pozyskiwania materiału filmowego.

Cele, jakie sobie stawiamy to nabycie przez uczestników zajęć wiedzy i umiejętności w zakresie:

 • Posługiwania się aparatem fotograficznym oraz kamerą cyfrową.
 • Filmowania w plenerze i pomieszczeniach zamkniętych.
 • Nabycie umiejętności operatorskich.
 • Kopiowania i przenoszenia filmów z nośników zewnętrznych do komputera.
 • Montowania filmów.
 • Dodawania i obróbki ścieżki dźwiękowej.
 • Dodawania efektów specjalnych.
 • Obsługi specjalistycznych programów do obróbki ścieżek video.
 • Tworzenia amatorskich filmów, reportaży, spotów, reklam, zwiastunów, a także dokumentowania wydarzeń szkolnych.
 • Recenzowania najnowszych produkcji filmowych i teatralnych na łamach gazetki szkolnej.

Szkolny klub filmowy współpracuje z grupą teatralną, dziennikarską, świetlicową, uczniowskim samorządem szkolnym, internetową TV Bug, z CKiS w Siedlach, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, z serwisami internetowymi podlasie24, wregionie24, nwg.

Naszą działalność można śledzić na kanale Szaramedia na popularnym serwisie internetowym youtube - dokumentujemy i publikujemy tam wszystkie ważniejsze uroczystości szkolne oraz przygotowane przez nas projekty edukacyjne oraz na e-TV Bug, promując naszą szkołę nie tylko w środowisku lokalnym, ale również poza nim.

Nasze ważniejsze projekty:

 • pantomima „Lustro – rozum człowieka mieści się w jego sercu” na potrzeby szkolnej grupy teatralnej (obróbka ścieżki dźwiękowej)
 • film promujący szkołę „Szara jest the best” przy współpracy ze szkolnym samorządem uczniowskim i grupą świetlicową
 • spektakl „Przez bajki w świat – w Tuwimowie” – dla szkolnej grupy teatralnej Sposób na teatr
 • spektakl pt. Pierwsza oraz zwiastun promujący go na potrzeby I Festiwalu Teatrów Młodzieżowych w W-wie z okazji Roku Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu.
 • spot 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla celów promocyjnych naszej szkoły, jako organizatora tegorocznego finału.

W roku szkolnym 2013/14 młodzież z klas I b, II j i II b realizuje projekty filmowe w atmosferze nie tylko nauki, ale i dobrej zabawy, co wpływa na jej jakość kształcenia i wyższą samoocenę. Należy również wspomnieć, iż cała społeczność szkoły bierze czynnie udział w tworzeniu i dokumentowaniu naszej kroniki filmowej poprzez przygotowywanie akademii i imprez szkolnych.

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.