KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA PDF Drukuj
Wpisany przez M. Stelmach
niedziela, 21 kwietnia 2013 20:37

18 kwietnia (czwartek) w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego przeprowadzona została akcja honorowego oddania krwi przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz honorowych dawców krwi z terenu powiatu sokołowskiego.

Krew została przeznaczona dla Rafała Krysiaka. Do udziału w akcji zgłosiło się 69 osób, krew oddało 57 osób, pobrano 28,8 litra krwi. Z Zespołu Szkół Nr 1 krew oddały 44 osoby, z I Liceum Ogólnokształcącego 11 osób i z rejonu powiatu 2 osoby.

Składamy wyrazy uznania i szacunku HONOROWYM DAWCOM KRWI, a także wszystkim osobom, które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.

W sposób szczególny pragniemy podziękować tegorocznym maturzystom, którzy od momentu ukończenia 18 roku życia chętnie angażowali się w akcje krwiodawstwa przeprowadzane na terenie Zespołu Szkół Nr 1 przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Swoją ofiarnością i postawą dali przykład, że oddając krew dali wiarę w człowieka, bo tylko człowiek jest w stanie oddać cząstkę siebie dla ratowania ludzkiego życia, nic nie chcąc w zamian. Życzymy jednocześnie, aby dobro, które dali innym ludziom wróciło do nich z podwojoną mocą.

Opiekunowie akcji krwiodawstwa: M. Bogaj, E. Gdula, M. Filipiak, M. Filip, M. Stelmach