Zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do egzaminu zawodowego dla informatyków PDF Drukuj
Wpisany przez Janusz Burzyński

Sprawozdanie z zajęć pozalekcyjnych

zajęcia przygotowujące uczniów przystępujących

do egzaminu potwierdzającego klasyfikacje zawodowe.

Zajęcia prowadzone były metodą e-learningową na platformie Modle. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego. Zespołu Szkół Nr 1 im.K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Celem realizacji tych zajęć było:

• Przybliżenie uczniom procedur i formy w jakiej zdawany jest egzamin zawodowy.
  • Doskonalenie umiejętności poprawnego rozwiązywania zadań testowych.
  • Umożliwienie uczniom sprawdzenia poziomu posiadanych przez nich umiejętności zawodowych.

Nadrzędnym celem zajęć było przygotowanie uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, uzupełnianie braków wiedzy, utrwalenie wiadomości i umiejętności, poszerzenie wiedzy przedmiotowej.

Tematyka realizowana na zajęciach obejmowała:

• Sieci komputerowe
  • Systemy operacyjne
  • Urządzenia techniki komputerowej
  • Programowanie strukturalne i obiektowe
  • Oprogramowanie biurowe
  • Grafika komputerowa
  • Dźwięk
  • Aplikacje internetowe

Forma prowadzonych zajęć na platformie Moodle była atrakcyjna co wynikało z opinii uczniów. Uczniowie mieli większą swobodę i możliwości korzystania z zajęć w różnych godzinach. Dzięki możliwości prowadzenia zajęć na odległość uczniowie mieli możliwość pracy w domu w odpowiednim dla siebie tempie.

Młodzież uczestnicząca w zajęciach uważa je za interesujące, wartościowe i ciekawe, zbieżne z ich oczekiwaniami. Wypowiedzi uczniów na temat zajęć wskazują, że są one dostosowane do ich potrzeb edukacyjnych, podnoszące poziom ich wiedzy, oraz dające możliwość przygotowywania się poprzez duże ilości ćwiczeń, rozwiązywanie testów oraz zadań egzaminacyjnych przygotowujących do egzaminu zawodowego.