Sprawozdanie z przygotowania do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista na Platformie Moodle PDF Drukuj
Wpisany przez A. Rosochacka
                 Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim brali udział w projekcie, w ramach którego uczestniczyli w zajęciach na platformie Moodle przygotowujących uczniów do etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego klasyfikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista klasa III i IV

Celem realizacji tych zajęć była pomoc w opanowaniu przez uczniów wiadomości teoretycznych niezbędnych w zawodzie technik ekonomista.

W zajęciach brało udział 12 chętne osób. Nadrzędnym celem zajęć było przygotowanie uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, uzupełnianie braków wiedzy, utrwalenie wiadomości i umiejętności, poszerzenie wiedzy przedmiotowej, rozwijanie zainteresowań uczniów, rozwijanie zdolności uczniów, odniesienie sukcesów edukacyjnych, doskonalenie umiejętności. Ponadto zajęcia kształtują umiejętność myślenia i jasnego formułowania wniosków, przygotowują uczniów do wykorzystania wiedzy w rozwiązywaniu problemów z życia codziennego, przyzwyczajają do samodzielnego uczenia się, systematyczności, pracowitości i wytrwałości.

Uczestnictwo w zajęciach dało uczniom możliwość samorealizacji, poszerzania własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką oraz poznanie pracy ekonomisty.