RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wycieczka zawodowa klas I j i II j PDF
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska, autor artykułu: Konrad Kamiński - uczeń klasy II j   


Dnia 21 października 2013 r. wybraliśmy się na wycieczkę zawodową – Zakręt, Świerk, Warszawa. W wyprawie tej udział brali uczniowie klas I j i II j oraz nasi opiekunowie: Monika Jackowska, Agnieszka Pachołowska, Mariusz Kurowski, Krzysztof Niemirka. Z Sokołowa Podlaskiego wyruszyliśmy wcześnie rano, a na miejsce dotarliśmy około godziny 10:20. Już od początku naszej wyprawy mogliśmy podziwiać piękne jesienne widoki zza szyby autokaru. Podróż w świetnej atmosferze minęła nam naprawdę szybko. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, od razu przystąpiliśmy do zwiedzania firmy NTT System S.A. „NTT System S.A. jest największym, polskim producentem komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Firma należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów, podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce.”

Galeria

Kolejnym punktem na naszej mapie podróży było Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku. „NCBJ zajmuje się badaniami podstawowymi z dziedziny fizyki subatomowej (fizyka cząstek elementarnych i jądrowa, fizyka plazmy gorącej itp.) oraz stosowaniem metod fizyki jądrowej i rozwijaniem technologii jądrowych. Centrum produkuje także m.in. radiofarmaceutyki oraz urządzenia dla rozmaitych gałęzi nauki i gospodarki, w tym medycyny. Centrum tworzy infrastrukturę informatyczną i laboratoryjną niezbędną dla wsparcia eksperckiego programu budowy energetyki jądrowej w Polsce.” Warto było zobaczyć to miejsce, wyglądało zupełnie inaczej niż sobie to wyobrażaliśmy. Następną atrakcją było Centrum Handlowe "Promenada", gdzie spędziliśmy nasz wolny czas oraz obejrzeliśmy komedię Juliusza Machulskiego „Ambassada”. Po dniu pełnym wrażeń, przyszedł moment na posiłek. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o wizycie w Mc Donald’s .
Podróż powrotna również minęła nam bardzo szybko, a my zmęczeni, ale zadowoleni, bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. Nawet wycieczka do Warszawy może być naprawdę niesamowitym przeżyciem, jeśli jest w miłym towarzystwie, z ciekawym programem i świetnie zorganizowana. Jest jeszcze wiele miejsc, które warto odwiedzić w naszej stolicy. Ja  byłem tam już nieraz, ale za każdym razem odkrywam w niej coś nowego i zawsze chętnie tam wracam.

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.