Impreza integracyjna - Ogólnopolski Głos Profilaktyki PDF Drukuj
Wpisany przez M. Sawicka

W sobotę 14 czerwca 2014r. na terenie naszej szkoły odbyła się impreza integracyjna w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Program „Profilaktyka a Ty” ma na celu promowanie wśród młodzieży idei wolności bez uzależnień i przemocy. Podczas spotkania reprezentacje siedmiu szkół z powiatu sokołowskiego rywalizowały ze sobą biorąc udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Do zawodów stanęły drużyny z Sokołowa Podlaskiego – Publiczne Gimnazjum Nr 1, Publiczne Gimnazjum Nr 2, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, I Liceum Ogólnokształcące, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 1 oraz Gimnazjum ze Skrzeszewa. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez: Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe P.H.U. „TOPAZ” Zbigniew Paczóski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo-Usługowe P.P.H.U „GAMA” Rurarz D., Rutkowski W. i Spółka, Studio „ODNOVA BODY&SOUL” , Poradnię Odchudzania Anna Frandt, Kręgielnię „YUNAVI Bowling&Squash” Janusz Gęsina, Pizzerię „DA GRASSO”, Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR.

Poza konkurencją młodzież mogła zobaczyć pokaz pierwszej pomocy, symulator ciąży, alkogogle, obejrzeć sprzęt policyjny i strażacki, skorzystać ze strzelnicy paintballowej, wspiąć się po skrzynkach z zabezpieczeniem. Przez cały czas trwania imprezy czas umilały występy zespołów „Szara Band” i „The Rolnik Stones”.

Organizatorami imprezy byli: Powiatowa Komenda Policji, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Sokołowski Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Specjalnych, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Sokołowa Podlaskiego.